קידוח אופקי גמיש, שמכונה בעגה המקצועית hdd, מגלם בתוכו שורה ארוכה של יתרונות ויכול להתאים לפרויקטים מורכבים ורגישים. במאמר הבא נסביר כיצד מתבצע קידוח מן הסוג הזה, מה הערך המוסף שלו ולמה כדאי לפנות אלינו על מנת לתאם אותו

קידוח hdd
מייצג שיטה מיוחדת שבה מתקינים צנרת תת קרקעית למי שתייה, צנרת ביוב וגם סוגים אחרים של תשתיות תת קרקעיות אבל לאורך מסלול תת קרקעי. בגלל שהשיטה מאפשרת לבצע את הקידוח ואת ההתקנה של הצנרת באופן אפקטיבי ובלי לפגוע באיכות הסביבה, היא מועדפת על גופים מוניציפאליים רבים ומוכיחה את עצמה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

השיטה של hdd מכונה בעברית קידוח כווני, או במילים אחרות קידוח אופקי גמיש. באמצעות השיטה אפשר לבצע התקנה של צנרת באורך של מעל 4 ק"מ ובקוטר של עד 120 מ"מ, לפי אורך ההתקנה והצרכים של הפרויקט. יתרה על כך, כיום אפשר לשלב את היתרונות של השיטה עם ערך מוסף בהתאמה אישית לצרכים של קהל היעד.

למה להשתמש בשיטה של קידוח hdd?


האמת היא שלא חייבים להיות מומחים לתחום של קידוח אופקי גמיש בשביל להבין את היתרונות של השיטה. הנה למשל כמה יתרונות שמייצגים היטב את הערך המוסף של השיטה ואת האופן שבו היא באה לידי ביטוי מעל ומתחת לפני השטח:

א. הפרעה מינימאלית – מטרת העל של קידוח hdd היא לייצר מינימום של הפרעה לתנועה ולאיכות הסביבה. כאשר ההפרעה היא מינימאלית, המשמעות היא שניתן לסיים את הפרויקט בלי לפגוע באינטרס הציבורי ובלי שזה יעכב את התנועה בכבישים או אפילו במדרכה.

ב. עלות נמוכה – כל היתרונות הטכניים של hdd לא באים על חשבון עלות אטרקטיבית. למעשה, זו אחת השיטות היחידות שבהן אפשר לשמור על עלות נמוכה בלי להתפשר על אף היבט טכני של ביצוע הפרויקט עצמו.

ג. התקנה למרחק גדול – קידוח hdd מתאים להתקנת צנרות למרחקים גדולים. מלבד יישום של השיטה הזו במרחק גדול, היא מוכיחה את עצמה גם בזמן ביצוע קצר ובאפשרויות כיווניות מגוונות מאוד.

איך בוחרים מי יבצע קידוח hdd?


התנאי היחיד לניצול כל היתרונות של שיטת הקידוח האופקי הגמיש הוא לבחור חברה מקצועית שתבצע אותו. בשביל לוודא רמת מקצועיות גבוהה של החברה, מבררים לגבי שנות הניסיון והכלים שעומדים לרשותו. במקביל, כדאי לקבל המלצות מלקוחות מרוצים ולפגוש את נציגי החברה לפחות פעם אחת על מנת לנסח הצעת מחיר מנומקת.

נציגי אורי נחמני ובניו קידוחים אופקיים בע"מ ישמחו לעזור לך להשוות בין שיטות שונות של קידוחים וחפירות. בגלל ההתמחות שלנו בנושא, אנו נבחר יחד איתך את השיטה הכי מתאימה ונחסוך עבורך זמן והוצאות. רוצה להתייעץ איתנו? זה הזמן להשאיר פרטים באתר.