אורי נחמני ובניו קידוחים אופקיים בע"מ
 
 
 
 
 
4.5
3 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-3227873
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קידוח אופקי HDD

 
ישנן מספר סיבות מובילות להטמנת מערכות שונות מתחת לפני הקרקע וכשבאים לעשות זאת נתקלים בדר"כ במכשולים טבעיים, כגון: כבישים, גשרים, נחלים, הרים, מערכות תשתית אחרות. ולכן נוצר אתגר טכנולוגי הנדסי הדורש להתגבר על המכשול.

בביצוע קידוחים אופקיים HDD אלו ישנם אופנים בטיחותיים, תכנוניים, ביצועים ואפילו אסתטיים. התקנת המערכת דורשת עבודה מקצועית וניסיון רב בשטח, כדי לבצע אותה בצורה נכונה לצד המגבלות והמורכבות.
 

אילו מערכות ניתן להתקין בצורה תת קרקעית?

 
המערכות הנפוצות ביותר אלו מערכות: מים, ניקוז, ביוב, אך יש עוד מספר רב של מערכות אשר ניתן להטמין כגון תשתיות של חשמל, רשת של תקשורת, צנרת של גז או דלקים אחרים, סיבים אופטיים ואף מערכות שונות לכיבוי אש, וכך הלאה.

ישנן מערכות אשר אופיין מחייב התקנתן במפלס מדוד ומדויק - למשל כמו מערכות ביוב, ניקוז, המבוססת רבות על הנעה באמצעות כוח הכבידה. גם מערכות מסוכנות המובילות חומרים נפיצים כמו חומרי דלק, או חומרים מסוכנים אחרים, מומלץ מאוד להתקין מתחת לפני השטח- על מנת לספק להן הגנה מרבית, ולצמצם את החשיפה במקרה של דליפה.

מגמה של הטמנת תשתיות הולכת ומתרחבת, ואנו רואים גם העדפות להתקנת תשתיות חשמל, בעיקר בפרויקטים ציבוריים - על מנת שלא לפגוע בנוף, ומטעמי בטיחות נוספים.
 
קידוח והתקנת מערכות תת קרקעיות
 

תכנון והכרת השטח

 
לעיתים נדירות עבודות התשתית מתבצעות בקרקע בתולית הנקייה לחלוטין מתשתיות, ציבוריות או פרטיות. לכן בטרם תחילת הקידוח אופקי HDD, חשוב למפות את התשתיות הקיימות בצורה מדויקת- כדי לתכנן את התשתית החדשה בצורה משולבת, וכדי להימנע מפגיעה בתשתית הקיימת במהלך העבודות.ישנם מצבים בהם אין מידע עדכני ומסודר הנוגע לתשתיות הקיימות, ולצורך כך יש שיטות מתקדמות למיפוי וגישוש בשטח.

לאחר איסוף כל המידע הרלוונטי, שלבי התכנון מתמקדים בשילוב של התשתית החדשה לצד התשתית הקיימת, תוך עמידה בכל התנאים והתקנים.
 

עבודות ההתקנה בשטח

 
חברת אורי נחמני ובניו מתמחה בקידוחים אופקיים HDD ובפרויקטים מורכבים, ולכן יכולה לתת את המענה המדויק ביותר. לקידוח האופקי יש מספר יתרונות ברורים, ביניהן הגנה על התשתיות הקיימות. ישנן שיטות לקידוח אופקי אשר מצמצמות למינימום את ההפרעה לסביבה ולשגרת החיים. בין אם מדובר בהנחת תשתיות מתחת למפעלי תעשייה, תשתיות ציבוריות או מבנים פרטיים. וכמובן שהקידוח האופקי HDD מספק גישה גם לאזורים קשים ביותר, שלא ניתן להגיע אליהם בצורה ישירה.העבודות מלוות בפיקוח ובדיקות שוטפות, על מנת להבטיח את העבודה האיכותית ביותר.


 

קידוח אופקי ספירלי

 
השוואה בין שיטות קידוח שונות היא חלק בלתי נפרד מכל פרויקט של עבודות בקרקע, בנייה או שיפוצים. על בסיס הממצאים של השוואה מן הסוג הזה, ניתן לבחור טוב יותר את שיטת הקידוח ואף לחסוך מאמץ והוצאות

האופן שבו מתקדמת מכונת הקידוח במהלך קידוח אופקי ספירלי עולה בקנה אחד עם הצרכים של קהל יעד מגוון. על קצה המזלג, אפשר להזכיר את היתרונות של שיטות קידוח מן הסוג הזה גם בפרויקטים שונים של עבודות בקרקע וגם בפרויקטים של בנייה או שיפוצים. במקביל, צריך להביא בחשבון את היתרונות של שיטת הקידוח בכל הנוגע לחיסכון בזמן ולשמירה על הבטיחות.

אבל האמת היא שתהליך הבחירה של שיטת קידוח כזו או אחרת נוטה להיות ארוך מכפי שנהוג לחשוב. כאן לא מספיק לבדוק מה המאפיינים של שיטת קידוח ספציפית, כי צריך להשוות אותה אל שאר השיטות הקיימות. באמצעות השוואה כזו ניתן לבחור שיטת קידוח שתתאים לכל פרויקט בנפרד ואף לייעל את הביצועים של מכונת הקידוח הנבחרת.


 

הבדלים בין שיטות קידוח

 
הנה למשל כמה פרמטרים שעל בסיסם אפשר להשוות בין סוגים שונים של שיטות קידוח וגם להכיר את המאפיינים של קידוח אופקי ספירלי:

א. טכנולוגיות קדיחה וחפירה – השלב הראשון בכל פרויקט חפירה או קדיחה הוא להכיר את הטכנולוגיות הקיימות. לצד הטכנולוגיה והמכונה שמאפשרת קידוח אופקי ספירלי, יש גם אפשרות לבצע חפירה קונבנציונאלית באמצעות כלים הנדסיים. לשם השוואה, קידוח אופקי ספירלי מתבצע כאמור על ידי דחיקת שרוולי פלדה בקטרים שונים ולאורכים של עד 160 מטר.


ב. התאמה לסוג הקרקע – מהאמור לעיל אפשר גם להבין את החשיבות של השלב השני שבו משווים בין פתרונות קדיחה לפי סוג הקרקע. במילים אחרות, כאן בודקים את סוג הקרקע ואת המאפיינים של התשתית עוד לפני שבוחרים איך לקדוח. באמצעות בדיקה כזו ניתן לברר האם עדיף לבצע קידוח אופקי, חפירה קונבנציונאלית או מיקרו טרנצ'ינג שמיועד לחריצת כבישים, מדרכות וגינות. 
לקבלת מידע נוסף וייעוץ בהתאמה אישית, חייגו 072-3227873 או השאירו פרטים באתר ותיענו בהקדם.